Hoy Pedro Sánchez ha ganado muchos puntos

Coleta Grasienta

Himbersor
Desde
22 Ago 2017
Mensajes
1.186
Reputación
2.671
Po raz pierwszy od wielu miesięcy byliśmy świadkami świętości w temacie katalońskim. Dziś w końcu nadaliśmy cudzoziemcowi poważny i profesjonalny wizerunek. Zamiast tak wiele kija, tak wiele ulicy, tak wiele demonstracji i tak wiele wzburzenia, dziś mieliśmy to, co było potrzebne: kilka osób przy stołach, sześć osób rozmawiających ze sobą, pragnienie dialogu, pragnienie, chęć, aby spróbować rozwiązać ten problem. Po raz pierwszy, prawdziwe rozwiązanie problemu katalońskiego zostało przedstawione po raz pierwszy. Nie musisz osądzać, nie musisz bić ludzi, nie musisz burzyć ulicy. Tylko moc słowa i chęć spojrzenia sobie nawzajem w twarz i powiedzenia rzeczy w twarz. Tylko w ten sposób można rozwiązać problem.

Dziś Pedro Sanchez, choć niektórzy z Was tego żałują, dał przyzwoity i profesjonalny wizerunek. Dziś po południu, oglądając telewizję, czułem się bardzo dumny z mojego kraju, widząc, jak konflikt jest rozwiązywany w cywilizowany sposób, bez krzyków, bez złych rzeczy, wszyscy zebrali się przy stole, chcąc rozmawiać. Po raz pierwszy widziałem miód. Nie wiem..... po tak wielu miesiącach agitacji, dziś myślę, że udało im się trafić w klucz. Zagrożenie, użycie siły, uciekanie się do wymiaru sprawiedliwości, użycie policji.... to rzeczy, które w końcu są gorszym lekarstwem niż choroba. Z drugiej strony, dziś, przy odrobinie tolerancji i chęci do słuchania, osiągnięto wiele rzeczy: strajk głodowy się skończył, katalońscy politycy zamierzają wesprzeć budżety, Generalitat wezwał do spokoju, CDR zdały sobie sprawę, że to, co robili, nie miało sensu.

Myślę, że tak właśnie wyglądają strzały. Zamiast tak wielkiej nienawiści, tak wielkiej deprecjacji i tak wielkiego urazy, powinniśmy spojrzeć sobie nawzajem bardziej w twarz, przekazać nasze obawy, wyrazić jak się czujemy, z miłością, patrząc sobie nawzajem w twarz, mając trochę empatii wobec siebie. Dziś po raz pierwszy widziałem, że rozwiązanie można znaleźć po prostu rozmawiając więcej, spędzając więcej czasu razem. Kiedy prezydent Hiszpanii nie spotkał się z prezydentem Generalitatu? Nie można iść miesiącami bez patrzenia na twarz. To jak rodzina, jak matka, która cierpi obserwując mijające miesiące, a jej syn jej nie odwiedza. No cóż, tak też jest. Zajęło to trochę ludzkiego ciepła, trochę zrozumienia problemu, a to można osiągnąć tylko poprzez zbliżenie się do drugiej strony, wejście na ich teren, widząc w jakim kontekście żyją. Aby zrozumieć problem, trzeba go przeżyć. Dlatego też zorganizowanie rady ministrów w Barcelonie i spotkania w Katalonii jest najlepszą rzeczą, jaką Pedro Sánchez mógłby zrobić. Po raz pierwszy Katalończycy zdali sobie sprawę, że istnieje rząd, który ich rozumie i słucha. Widziałem nawet Torrę podekscytowaną tym spotkaniem. Piotr wiedział, jak zrozumieć istotę człowieka: aby rozwiązać problem trzeba się do niego zbliżyć.

Niezależni będą takimi, jakimi są, ale są to mali ludzie tacy jak my, z ich problemami, obawami, cnotami, wadami. Nie patrz na nie jak na kokosy (nawet jeśli uważamy, że ich pomysły są bezsensowne). Peter dołożył starań, aby je zrozumieć, spróbować podejść do problemu, spróbować dać mu rozwiązanie. Inni prezydenci nie robią nic (wygodniejsza pozycja). Peter, z drugiej strony, podjęła najbardziej skomplikowaną ścieżkę, ale również najbardziej ekscytujące: że dialogu.

A przy odrobinie dialogu, w ciągu zaledwie jednego dnia wiele się zmieniło: mamy budżety, agitacja na ulicy była minimalna, najbardziej radykalna część niepodległości uczyniła z siebie głupca (nie mają władzy konwentualnej z poprzedniego roku). Co więcej, od kilku dni z leksykonu niepodległościowego znikają takie słowa jak "republika", "referendum" czy "samostanowienie". Katalońscy politycy również podjęli ważny wysiłek i zrezygnowali z wielu rzeczy.

Jest oczywiste, że Pedro Sanchez zdobył dziś wiele punktów i że cierń, który miał z tematem andaluzyjskim, został naprawiony. Dzisiaj po raz pierwszy widząc, że stół z ludźmi rozmawiającymi sprawił, że odzyskałem nadzieję w człowieku. Człowiek może rozwiązywać problemy bez nienawiści, bez kłamstw, bez złych rzeczy. Co więcej, ludzie z innych krajów widzieli, jak można znaleźć rozwiązania cywilne w Hiszpanii, bez konieczności uciekania się do sił porządkowych, represji fizycznych czy procesu sądowego. Dziś, w odniesieniu do wizerunku międzynarodowego, zyskaliśmy prestiż i doskonałość.... jak nigdy dotąd. Teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy przykładem tego, jak należy postępować i jak się zachowywać.

To po prostu, że nie było jednego głosu większego od drugiego. Pełne szacunku spotkanie, uprzejme, zachowywanie form, eksponowanie bez strachu i dojście do wspólnego wniosku: to musi być rozwiązane poprzez dialog.

Kto by nam powiedział? Dziesięć dni temu widziałem wszystko czarne, ciemne.... Teraz natomiast odzyskałem złudzenie dla człowieka. Kiedy rozmawiałem o tym nowym rządzie, który przyniósł mi dobre uczucia, to właśnie z tego powodu. Jeden

Przetłumaczono przy pomocy
 

Catalega

Madmaxista
Desde
13 Abr 2007
Mensajes
732
Reputación
324
Pues para mí sigue siendo el mismo pringado de siempre. Un loco endiosado...
 

nelsoncito

Será en Octubre
Desde
9 Jul 2011
Mensajes
25.774
Reputación
72.139
Este me gusta la fruta, CM de la PSOE, me recuerda mucho a nuestro Felipón Arensivia (el pobrecillo tuvo un ataque de ansiedad con los resultados de Vox en su tercermundista Andalucía natal)
 

Mariano Aurelio

Madmaxista
Desde
15 Jun 2017
Mensajes
63.532
Reputación
103.848
La pobres seres como tú es incapaz de ver la realidad o de razonar lo mas mínimo.

Los separatistas no van a parar hasta conseguir la Independencia, ni referéndum, ni competencias ni nada, todo lo que les des ahora será insuficiente dentro de unos años.

A ver si os enteráis de una vez, somos ellos o nosotros, España o un grupo de fanáticos adoctrinados.

La PATRIA no se negocia, ni se vota, se defiende hasta las ultimas consecuencias, si hay que llevar los tanques se llevan, si hay que derramar sangre se hace ¿ lo entiendes guano ?

Los puñeteros separatas no van a partir la NACION mas antigua de Europa en 5 paisuchos de hez.
Solo se negocia la perdida de privilegios y que sean aún más solidarios con las regiones pobres y con más paro de España

Es decir, lo contrario que hacen golpistas e izquierdas de este país
 

fredesvindo

Madmaxista
Desde
9 Ago 2014
Mensajes
27.260
Reputación
40.325
Lo que va arecibir es un puntazo por parte de los independentista.